clearance-of-goods-from-tehran-customs.jpg

ترخیص کالا از گمرکات تهران

زمانی که کالایی از طریق مرز زمینی، هوایی و دریایی وارد کشور می شود. باید مراحل قانونی ترخیص را طی کند و به دست صاحب کالا برسد. ترخیص کالا از گمرکات تهران نیز یکی از راه های ورود و آزادسازی کالا می باشد. در این خصوص کالاهایی که به صورت زمینی حمل می گردد و توسط گمرک تهران تحویل و قبض انبار می گردد.

همچنین تجار و بازرگانان جهت سهولت در امر ترخیص کالاهای وارداتی خود از مرزهای مختلف می توانند کالا را به گمرک تهران ترانزیت نمایند تا ترخیص کالا از گمرکات تهران انجام شود. لذا در این خصوص آشنایی با ترخیص کالا از گمرگ تهران دارای اهمیت خواهد بود، می توان اعلام کرد حجم بالایی از کالاهای وارداتی بعد از گمرک شهیدرجایی، مربوط به گمرک تهران می باشد و اهمیت این موضوع در خصوص گمرک تهران در دسترس بودن این گمرک می باشد.

تجار و بازرگانانی که دفاتر و شرکت های تولیدی آنها معمولاً در حومه تهران می باشد از این موضوع استقبال می کنند که کالاهایشان از طریق گمرک تهران ترخیص و تحویل گردد. لذا با توجه به اهمیت این موضوع آشنایی با مراحل ترخیص کالا برای تجار و بازرگانان بسیار پررنگ می باشد که به چه صورت کالاهایشان از گمرک تهران ترخیص گردد.

تهران چه گمرکاتی دارد؟

 • گمرک فرودگاه امام خمینی
 • گمرک شهریار
 • گمرک پست جمهوری اسلامی
 • گمرک غرب
 • گمرک فرودگاه مهرآباد
 • گمرک نمایشگاه
 • گمرک پیام

از گمرکات ذکر شده می توان به صراحت اعلام کرد گمرک شهریار و گمرک تهران و گمرک فرودگاه امام خمینی از اهمیت خاصی در خصوص واردات و ترخیص انواع کالا برخوردار است. گمرکات اصلی تهران از موقعیت مکانی خاصی برخوردار می باشد و هر یک بنا به نوع تعریفی که از طریق گمرک ایران صورت گرفته نسبت به ترخیص نوعی از کالا مشغول می باشند. لذا به تجار و بازرگانان محترم اعلام می داریم جهت واردات کالا در امر ترخیص قبل از هر گونه حمل با مشاوره با بازرگانی احدی از این اقدام اطلاع داشته باشند و سپس نسبت به ورود و ترخیص کالا از گمرکات تهران اقدام نمایند.

لذا در این خصوص در ادامه از نحوه ترخیص کالا از گمرک تهران و فرآیند ترخیص کالا و آشنایی با مقررات هر گمرک نسبت به معرفی اقدام می گردد. و ضمن آشنایی با این مطالب در این زمینه تجار محترم آمادگی لازم در خصوص ارسال کالا را پیدا خواهند کرد.

 

ترخیص کالا از گمرکات تهران

 

آشنایی با گمرکات تهران

تهران یکی از بزرگترین شهرهای پایتخت دارای گمرکات متفاوت می باشد که بنا به نوع کالای وارداتی، تجار محترم اقدام به ورود کالا به آن گمرک را می نمایند لذا در این خصوص سعی شده از نحوه ترخیص کالا از گمرکات تهران و همچنین قوانین هر یک از گمرکات آشنا شوند. لذا در این مورد سعی داریم تا با گمرک تهران، شما عزیزان را آشنا نماییم. همانطور که در بالا اشاره شد گمرکات اصلی تهران شامل گمرک فرودگاه امام خمینی، گمرک شهریار و گمرک غرب بوده و سایر گمرکات به نوعی زیر مجموعه این گمرکات می باشد.

گمرک شهریار که در حال حاضر به عنوان گمرک تهران شناخته می شود بزرگترین گمرک تهران می باشد، که با توجه به وسعت و تعدد انبارها و راه زمینی و ریلی بسیار پر اهمیت می باشد. گمرک تهران که در گذشته به نام گمرک شهریار نامگذاری شده بود در کیلومتر 7 جاده قدیم در تهرانسر واقع گردیده است، لذا اگر بتوانیم از نظر مسافت انتخاب کنیم از مرکزیت شهر تا گمرک حدوداً 20 دقیقه زمان خواهد برد. از دیگر محاسن این گمرک در دسترس بودن، داشتن سایت ریلی دارای انبارهای مسقف با حجم و تعداد بالا و نزدیکی به شهر می باشد.

بیشتر بخوانید: ترخیص کالا از گمرک شهریار

گمرک غرب تهران هم در نزدیکی گمرک شهریار و گمرک تهران واقع گردیده و در حدود مسافت 10 کیلومتری تهران و در جاده قدیم واقع گردیده است. معمولاً از گمرک غرب تهران جهت صادرات استفاده می گردد، باید توجه داشت که این گمرک دارای سامانه مسافری و پستی نمی باشد. در گمرک غرب تهران معمولاً قطعات سنگین و صادرات انواع کالا مجاز، ورود موقت صورت می پذیرد. گمرک غرب تهران دارای فضای مناسب جهت ترخیص کالا و همچنین واردات کالا می باشد.

گمرک فرودگاه امام خمینی در خصوص کالاهای وارداتی و صادراتی هوایی دارای اهمیت می باشد که معمولاً کالاهای دارای اهمیت خاص مانند ترخیص دارو و واردات موبایل و در کل کالاهایی که در امر واردات زمان بر می باشد وارد و ترخیص می گردد. در این خصوص بزرگترین مرز هوایی در پایتخت می باشد. و حجم زیادی از کالاهای پر اهمیت از طریق فرودگاه امام خمینی صورت می پذیرد.

بیشتر بخوانید: ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی

ترخیص کالا از گمرکات تهران و آشنایی با فرآیند ترخیص کالا از گمرکات تهران دارای قوانین خاص مربوط به خود می باشد. لذا معمولاً تجار جهت کاهش هزینه ها تصمیم می گیرند که ترخیص کالا توسط خودشان صورت پذیرد، اما با توجه به تجربه کاری و سرعت عمل ترخیص کار حرفه ای و همچنین زمانبر بودن آن معمولاً تجار تصمیم می گیرند که فرآیند ترخیص کالا از طریق حق العمل کار رسمی و یا ترخیص کار گمرک انجام پذیرد تا در زمان و هزینه صرفه جویی نمایند، همانطور که مطلع هستید حق العمل کار رسمی گمرک با قوانین مربوطه آشنایی کامل دارد و با اخذ تجربیات متفاوت در حوزه ترخیص کالا می تواند صاحب کالا را راهنمایی نماید تا در اسرع وقت نسبت به ترخیص کالا از گمرک تهران اقدام نماید. به صراحت می توان گفت یک ترخیصکار با تجربه و یا ترخیص کار حرفه ای می تواند ضمن معرفی مراحل ترخیص کالا از گمرکات تهران به صاحب کالا و اعلام از نحوه قوانین ترخیص کالا در گمرکات بخصوص گمرک تهران اطلاع رسانی کند و سعی نماید که حق العمل کار رسمی گمرک در حداقل زمان ممکن با حداقل هزینه نسبت به ترخیص کالا اقدام نماید.

لذا بازرگانی احدی و همچنین تیم شرکت پارسا ترخیص سپهر این اطمینان را به شما عزیزان می دهد، در زمینه ترخیص کالا از گمرکات تهران می تواند در این خصوص به شما کمک نماید. لذا مراحل ترخیص کالا از گمرکات توسط بازرگانی احدی و همچنین مشاوره ترخیص کالا از گمرکات و بخصوص گمرک تهران جهت صادرات و واردات و ترخیص کالا از گمرک غرب به شما عزیزان کمک می کند تا با اطمینان بیشتر کالاهای خود را جهت فرآیند ترخیص کالا به ما بسپارید.

 

معرفی گمرکات تهران

 حق العمل کار رسمی گمرک

شرکت ترخیص کالا احدی با عنوان ترخیص کار و حق العمل کار رسمی گمرک بعنوان یکی از شرکت های ترخیص کالاست که از گمرکات بندرعباس، گمرک باهنر، گمرکات تهران، گمرک فرودگاه امام خمینی، گمرک شهریار و همچنین از خوشنام ترین شرکت های است که می توان گفت در زمینه های ترخیص کالا و خدمات مربوطه توانسته است پس از سپری کردن سال ها فعالیت مداوم و مستمر با ارائه مشاور بازرگانی تعدادی از معروف ترین و مشهورترین شرکت های تولیدی، تجاری و صنعتی را مجموعه شرکت بازرگانی احدی  نمایند. این شرکت توانسته نهایت تلاش را در ارتقا بهبود کیفیت خدمات به مشتریان را داشته باشد. و با پرسنل  مجرب و کارآمد سعی  در بالا بردن سطح رضایت مدیران شرکت را دارد.

بازرگانی احدی چه خدماتی ارائه می دهد؟

ترخیص کالا از کلیه گمرکات که می توان به گمرک تهران،بندرعباس و همچنین سایر گمرکات کشور اشاره کرد که این امر توسط حق العمل کار رسمی گمرک صورت می پزیرد

 • انجام فرآیند ثبت سفارش  در کمترین زمان(یک روزه)
 • ترخیص ماشین آلات صنعتی و ترخیص مواد اولیه مورد نیاز شرکت ها
 • دریافت و اخذ مجوزهای ورود کالا و ترخیص کالا
 • دور اظهاری در فضای مجازی گمرک (EPL)
 • ارائه خدمات کارت بازرگانی
 • انجام امور بانکی از قبیل گشایش اعتبار اسنادی،ارائه حواله بانکی بصورت مبادله ای
 • انجام امور ترانزیت کالا
 • مشاوره در خصوص تعرفه و همچنین ارزش کالا
 • ارائه مشاوره بازرگانی به شرکت های تولیدی و بازرگانی

تماس با بازرگانی احدی

آرمان شرکت بازرگانی احدی بالا بردن سطح رضایت و مشتری مداری و حفظ و نگهداری اسرار شرکت ها خواهد بود. 

جهت دریافت آخرین اطلاعات و اخبار گمرکی به کانال تلگرام ترخیص کالا احدی مراجعه نمایید.

امتیاز دهید :

پرسش و پاسخ

کریمی
کریمی
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

چند نوع ثبت سفارش برای ترخیص کالا وجود دارد؟

مدیر سایت
مدیر سایت

ثبت سفارش ترخیص کالا از دو طریق بانکی و غیربانکی انجام می شود. بدین صورت که اگر ثبت سفارش بانکی باشد واردکننده بر اساس نرخ ارز آزاد و از طریق حواله ارزی باید اقدام به ترخیص کالا نماید. اما اگر ثبت سفارش غیر بانکی باشد برای گروه های کالایی از یک تا ده الویت بندی تهیه می شود که گروهایی که در الویت 1 و 2 هستند از ارز مرجع و گروه های 3 تا 9 ارز مبادله ای دریافت می کنند. الویت بندی توسط دفتر مقررات صادرات و واردات تنظیم می شود. 

امامی
امامی
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

کارت بازرگانی چیست و چگونه صادر می شود؟

مدیر سایت
مدیر سایت

کارت بازرگانی سندی است که توسط شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن کشور صادر می شود که به موجب آن افراد می توانند اقدام به صادرات و واردات کالا نمایند. این کارت می تواند به نام افراد حقیقی یا حقوقی صادر شود. 

 

عباس موسوی
عباس موسوی
۱۳۹۶/۰۲/۳۰

آیا می توان دستگاه روبات ویدیو متری لوله از چین با وزن 50-60 کیلوگرم وارد کرد؟

 

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام بهترین راه حمل توسط خط هوایی می باشد بارهایی که وزن کمی دارند تحویل لاین هوایی شده و بارنامه می شوند و در فرودگاه امام خمینی قبض انبار شده و توسط یک شرکت بازرگانی ترخیص می گردند.

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید